Ja i moje anxiety jesteśmy duże

Część z Was pewnie zna ten stan, w którym chwilę po zakupie biletów na podróż zaczyna się stresować tą podróżą, pomimo tego, że jest jeszcze do niej naprawdę sporo czasu. Jeżeli to nie o Tobie - zazdroszczę, oddaj mi swój kawałek mózgu odpowiedzialny za stan, który nazwę roboczo "Hakuna matata".

Lecę niedługo do Szczecina. Pomimo mojej słabości do pociągów, nie jestem obecnie w stanie spędzić w nich więcej niż... <sprawdza rozkłady> OSIEM godzin. Skomunikowanie tej stolicy województwa ze stolicą kraju to nieśmieszny żart. Ale wracając do mojego anxiety, do odlotu mam ponad miesiąc z hakiem, a ja już dziś kupiłom wszystkie potrzebne kosmetyki potrzebne na wyjazd, inaczej mój mózg nie dałby mi żyć przez najbliższe dwa tygodnie. Do tego obecnie odstawiam stopniowo leki, także zobaczymy co z tego wyniknie.

Książki

Już teraz jestem na najlepszej drodze, by pobić swój rekord w ilości przeczytanych w roku książek, połowa lutego za mną, a na swoim koncie mam już 6 pozycji!

Ostatnio lubuję się w Wydawnictwie Krytyki Politycznej, skąd przeczytałom "Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej" Karola Trammera oraz "Krucjatę polską" Agaty Dyduszko-Zyglewskiej. Każdą z tych książek, w mojej opinii, powinny przeczytać wszystkie lewacza, którym na sercu jest historia i obecna sytuacja Polski, w tym przypadku na kolei i ogólna relacja państwa z Kościołem.

Obecnie na tapecie mam "Mindf*ck. Cambridge Analytica, czyli jak popsuć demokrację" Christophera Wylie, w sumie będzie to drugie podejście, bo za pierwszym razem dotarłom tylko do połowy książki ze swoim starym, słomianym zapałem do papieru.

SZUKAM REKOMENDACJI: jestem zainteresowane kategoriami reportaż, socjologia, design i historia, więc jeżeli masz coś w tym zakresie do polecenia, a jeszcze przy okazji mogę to przeczytać dzięki Legimi, daj mi proszę znać na Twitterze!

Muzyka

Meek, Oh Why? powrócił! Dawno się tak nie cieszyłom na czyjś powrót z nową płytą. Nowy singiel "Nocne Niebo" [YouTube] z miejsca podbił moje serce. Pre-order zamówiony, tak jak i bilety na koncert. Idealny motyw na randkę z A. Po drodze jeszcze przyjdzie pre-order Jana-rapowanie, ale o tym wspominałom już ostatnio.

Niebinarny Spis Powszechny

Jeżeli tak jak ja jesteście osobami niebinarnymi, to gorąco Was zachęcam do wzięcia udziału w Niebinarnym Spisie Powszechnym, abyśmy wszyscy miały wiedzę i świadomość jak kształtuje się nasz język i "etykiety" płciowe. Dzięki z góry za udział!


Photo by Erol Ahmed on Unsplash